główny> DIAGNOZA ENDOSKOPOWE i pomoc

ENDOSKOPOWE DIAGNOZA I POMOC

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA CENA

W praktyce medycznej i weterynaryjnej w ramach Endoskopia należy rozumieć przez termin badania narządów wewnętrznych mających wnękę za pomocą oświetlenia. Do wytwarzania takiego postępowania jest stosowany endoskopów - sztywną lub giętką rurę o małej średnicy. W pierwszym przypadku, podstawa urządzenia służy jako systemu światłowodowego. Z jednej strony jest żarówka, a innym - okular, co pozwala dopasować rozmiar obrazu, a na ekranie monitora. Giętkich endoskopów pozwalają odkrywać najbardziej niedostępnych miejscach. Zgodnie z wiązki włókien jest przenoszona do jasnego obrazu pomimo systemu zakrętami.

Z pomocą giętkich endoskopów może nie tylko zdiagnozować, ale również pobierać próbki tkanki (biopsja) dążenie do bardziej szczegółowej analizy procesu patologicznego. Badania endoskopowe pozwalają nam określić rodzaj choroby, monitorować dynamikę leczenia. Główną zaletą diagnozy za pomocą endoskopu. - szansa, aby zobaczyć stan narządów wewnętrznych bez operacji "

tlenendoskop

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

potrzebne jest odpowiednie przygotowanie do badań, tak że nic nie uniemożliwia uwidocznienie narządów wewnętrznych. Ponadto, należy zwrócić uwagę na ograniczenia dotyczące wielkości zwierzęcia.

gastroskopia(Badanie żołądka), esophagoscopy (badania przełyku), duodenoscopy (dwunastnica badania): 58-21 godzin bez jedzenia. Ostatnie 3-9 godzin bez wody. Nie może zrobić tego badania są bardzo małe psy (o wadze do 0 kg) i kocięta. Duodenoscopy dostępny dla dużych psów o wadze ponad 91 kg.

Recto- i kolonoskopia(Badanie odbytnicy i okrężnicy): 67-91 godzin głodu. W tym czasie maszyny 8 do wlewów (czystej wody). Trzeci wlew w ciągu 1 godziny przed zabiegiem. Ograniczenia dotyczące wielkości tam zwierząt.

Laringo- i bronchoskopia(Badanie krtani i oskrzeli): 0-46 godzin - głód. Ostatnie 5-0 godzin bez wody. Laryngoskopia nie ma ograniczeń dotyczących wielkości zwierzęcia. Bronchoskopia - tylko w porozumieniu z vrachom endoskopistę.

Retrogradnaya rhinoscopy(Badanie nosa przez gardła). 9-96 godzin - głód. Ostatnie 3-2 godzin bez wody. Tylko w porozumieniu z vrachom endoskopistę.

Vaginoskopija(Badanie pochwy). Szkolenie nie jest wymagane. Nie możemy zrobić tego badania w małych piesków (8-0 kg) i kotów.

Jak przygotować się do planowej operacji i znieczulenia

CENA

Badania endoskopowe I POMOC rubli cenie.
Esophagoscopy - badanie endoskopowe przełyku, biopsja. Znieczulenie jest włączone. Cytologiczne i / lub badanie histologiczne płatne oddzielnie.
Gastroskopia - endoskopowe badanie przełyku, żołądka biopsji. Znieczulenie jest włączone. Cytologiczne i / lub badanie histologiczne płatne oddzielnie.
Gastroduodenoscopy - endoskopowe badanie przełyku, żołądka, dwunastnicy, biopsji. Znieczulenie jest włączone. Cytologiczne i / lub badanie histologiczne płatne oddzielnie.
Rektoskopia - badanie endoskopowe odbytnicy, biopsji. Znieczulenie jest włączone. Cytologiczne i / lub badanie histologiczne płatne oddzielnie.
Kolonoskopia - endoskopowe badanie jelita grubego, biopsja. Znieczulenie jest włączone. Cytologiczne i / lub badanie histologiczne płatne oddzielnie.
Laryngoskopia - endoskopowe badanie biopsji krtani (jeśli to konieczne). Znieczulenie jest włączone. Cytologiczne i / lub badanie histologiczne płatne oddzielnie.
Vaginoscopy - endoskopowe badanie pochwy, biopsja. Znieczulenie nie jest zwykle wymagane. Jeśli to konieczne, jego realizacja - płatne oddzielnie cytologiczny i / lub badanie histologiczne jest płatne osobno.

główny