główny> Leczenie gryzoni

Leczenie gryzoni

Leczenie gryzoniDo tej pory, gryzonie jako zwierzęta domowe nie są już egzotycznych zwierząt, a liczba poszukujących pomocy medycznej rośnie każdego roku. W naszej klinice można uzyskać porady na temat leczenia, utrzymania i żywienia zwierzęcia. Akceptacja gryzoni i zajęczaków jest weterynarzem - ratologShemet Ekaterina Wiktorowna, Harmonogram dla jego pracy w klinice można znaleźćna telefon, Oto ona daje gryzoni właścicielom kilku ważnych zaleceń.

  • Najczęstszą przyczyną wizyt u lekarza - utrata apetytu u zwierząt, senność i apatię. Objawy takie są niespecyficzne i mogą wskazywać na wiele chorób, w tym zagrażających życiu zwierzęcia. Utrata apetytu - to okazja jak najszybciej udać się do lekarza. Jeśli z jakiegoś powodu pilna wizyta w klinice nie jest to możliwe, należy pamiętać, że przestać jeść, zwierzę zaczyna schudnąć szybko, a jego stan pogarsza się z minuty na minutę. W tym przypadku (jeżeli zwierzę ma znaczny wzrost brzucha, ból brzucha lub ciężkie zaburzenia połykania) wymaga suplementu diety, zmielono w młynku do kawy i rozcieńczono wodą lub mlecznych produktów wolnej zbożowych płatków owsianych. To, oczywiście, nie zwalnia swojego zwierzaka przed zachorowaniem, ale pomoże zapobiec szybkiej utraty wagi. Głód może być niebezpieczne dla gryzoni jest nie mniejsza niż choroby podstawowej.
  • Jeśli wizyta w klinice jest nieunikniona, pomyśl o transporcie zwierząt. Jest to najwygodniejsze do tego celu nadają się do przenoszenia, które można kupić w prawie każdym sklepie zoologicznym. Transport zwierząt, zwłaszcza chorych - dużo stresu dla niego. Stworzyć warunki jak najbliżej do zawartości swojego zwierzaka, wlać zwykły materiał pościel, umieścić żywność, należy wziąć go wodą. Chciałbym zwrócić uwagę na częste przegrzewanie gryzoni podczas transportu do szpitala w gorącym sezonie (hipotermia przypadki są bardzo rzadkie, a do ocieplenia ich właścicieli zwierząt domowych zbliżyć dokładnie). O zapobieganiu udaru cieplnego nie są opakowane z przenoszenie zwierząt w lecie, wyposażonego w odpowiednią wentylację (aby uniknąć przeciągów), zapobiega przedostawaniu się zwierzęcia przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i zapewnić dostęp do wody dla zwierząt. Nie przewozić małych gryzoni w upale w szklanych słoikach, jak szyba nagrzewa się szybko, a wentylacja w banku znacznie się zmniejszyły.
  • Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci prawidłowo ocenić stan swojego zwierzaka i bezpiecznie sprowadzić go do kliniki w celu zapewnienia wykwalifikowanej opieki medycznej.

    główny