główny> Critical Care

Critical care

Critical care

Reanimacji i intensywnej opieki

wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych, w których istnieje zagrożenie życia pacjenta, a pomoc powinna być dostarczona w ciągu kilku minut lub godzin.

ER (Łac. Re- prefiks oznacza powtórzenie, odnowienie + animatio - odzysk; synonim: reanimacja)Intensywna terapia- kompleksy środków stosowanych w leczeniu poważnych, zagrażających życiu warunkach.

Intensywne leczenie polega na stosowaniu różnych zabiegów leczniczych, w tym drogą infuzji dożylnej (wlewu dożylnego), wentylacji mechanicznej, terapia tlenowa, transfuzji krwi lub składników krwi.

Jednym z głównych sposobów intensywnej terapii jest terapia infuzyjna. Jego intensywność jest określone nie tylko przez ilość infuzji płynu, ale również dobrze określonym składzie jakościowym. Stosowały krew i jej produkty, substytuty krwi, preparaty pozajelitowe roztworów odżywczych, minerałów i glukozy, w których leki są dodawane.

Intensywnej opieki wymagają specjalnych urządzeń (naczyniowe i cewniki moczowe, zęby nosa, maska, oraz kanał, wewnątrztchawicznych rurek tracheostomijnych, różne i odprowadza), przyrząd do sztucznej wentylacji płuc, tlenu i dokładnego dozowania leków.

W naszej klinice mamy wszystkie niezbędne urządzenia i wyposażenie reanimacji i intensywnej terapii.

Critical care

Kiedy potrzeba intensywnej opieki?

Oto stan powszechne w praktyce weterynaryjnej, wymagające natychmiastowej intensywnej opieki medycznej:

 • Stan po reanimacji
 • Szok dowolnego pochodzenia
 • ostre zatrucie
 • utrata krwi
 • Obszerne wielokrotne urazy
 • Ropne posocznicą (ciężkich) procesy zapalne
 • nawracające wymioty
 • Znacznego odwodnienia (dehydratacji) dowolnego pochodzenia
 • obrzęk płuc
 • skręt żołądka
 • Stojąc po ciężkiej operacji lub długotrwałego znieczulenia
 • Diabeticheskiy kwasicy ketonowej
 • Stan drgawkowe (powtarzającym się lub uporczywe ataki)
 • stan Astmaticheskiy
 • Ostra zatorowa
 • Ostre ataki niedokrwienne
 • Wypadanie dysków międzykręgowych
 • Ostre zatrzymanie moczu
 • Ostrą niewydolność nerek i wątroby
 • ostre zapalenie trzustki
 • Ciężka niedokrwistość dowolnego pochodzenia
 • Żółtaczka dowolnego pochodzenia
Critical care

Dlaczego jest tak źle?

Przyczyny, które doprowadziły do ​​takiego ciężkiego stanu zwierzęcia, że ​​potrzebuje reanimacji i intensywnej opieki, są bardzo zróżnicowane. Ten uraz i zatrucia i reakcje alergiczne. Zakażenie i zaostrzenie utajonych chorób przewlekłych może występować w bardzo ciężkich formach. Często nieprzewidywalna rozwój zaburzeń wydzielania wewnętrznego. Zwierzę nie może powiedzieć o ukrytych objawów choroby, takich jak nudności i ból głowy. I często dotkliwe stan występuje nagle, jak grom z jasnego nieba. Ale regularnie mają do czynienia z poważnymi zaburzeniami zdrowotnymi, że właściciele zwierząt mógł zapobiec. Na przykład:

 • Spacery psy bez smyczy i kotów nienadzorowanych prowadzi do avtotravmam, rozległe gryzące ran, zatrucia
 • Naruszenie zalecanym schematem szczepień i kwarantanny - takich poważne i często śmiertelnych chorób zakaźnych, takich jak zapalenia jelit zarazy i parwowirusa psów, panleukopenii
 • Zainstalować specjalne osłony okienne mogą zapobiec upadku kotów z okien, a jest to jeden z najczęstszych powodów, dla leczenia do lekarza weterynarii w sezonie letnim
 • Zaniedbanie terminowego sterylizacja zwierząt nie są wykorzystywane do celów hodowlanych, często prowadzi ostatecznie do ropne zapalenie macicy, gdy zwierzę nie jest już młody, poważna choroba, wymagająca natychmiastowej operacji i znieczulenia ryzyko jest kilkakrotnie wyższy
 • regularnybadanie kliniczneMoże to pomóc w identyfikacji utajone choroby przewlekłe na wczesnym etapie, ale właściciele często zaniedbują ten środek

Zgadzam się, lepiejprofilaktirovatyNiż ożywić, prawda?

Critical care

Pierwszym i głównym odpowiedź na to pytanie - natychmiast do lekarza! Skuteczność w ogóle, a tym intensywnej opieki wzrasta, jeżeli sytuacja nie jest uruchomiony. Jest zatem bardzo na czasie poprosić właścicieli zwierząt domowych do szukania pomocy. Jeśli masz czas, aby rozwinąć nieodwracalne zmiany w narządach istotnych dla życia, każda terapia dla jakiegokolwiek sprzętu będzie bezsilna.

!!! - Pamiętaj, że strata czasu może kosztować życie swojego zwierzaka!

Po pojawieniu się na spotkanie z personelem pacjenta wymagającego resuscytacji musi pracować szybko i dokładnie, a do lekarza w ciągu kilku minut, konieczne jest obliczenie różnych opcji i sprzętowych efektów medycznych na ciele zwierzęcia. W tej sytuacji, komunikacja między lekarzem a właściciel musi być idealne dopasowanie. To jest nie mniej ważne niż personelu koherencji. Wierzymy, że każdy lekarz weterynarii, a przede wszystkim chce zapisać zwierzaka. A może pomóc.

!!! - zaufanie do lekarza!

Od potrzebują Państwo dokładne informacje:

 • Co się stało?
 • Gdy chodzi?
 • Jak zmienić stan zwierzęcia od początku problemu przed badaniem przez lekarza?
Critical care

Wszystkie informacje są bardzo ważne, nawet drobiazgi i szczegóły.

!!! - niczego nie ukrywając!

Od wiedzy lekarza może zależeć od poprawności jego działania! Dalej - może zostać poproszony, aby utrzymać zwierzę - jeśli to konieczne. W pozostałych przypadkach lepiej jest wyjść z pokoju i czekać w holu. Prosimy o wyrozumiałość: pracownicy powinni ściśle współpracować, aby szybko i dokładnie, a wszelkie zapytania na swojej stronie, twoje emocje mogą rozpraszać się z lekarzem, a to jest nie do przyjęcia!

!!! - nie koliduje z lekarzem!

Nie stój nad duszą lekarza, nie obsypał go gradem pytań. Wierz mi, jak najszybciej, lekarz przyjdzie do was i ogłosi wyniki resuscytacji. Jeśli pomyślny wynik swojego zwierzaka zostaną przeniesione do sali intensywnej terapii. Zapraszamy do tego samego i odpowie na wszystkie Twoje pytania pieczenie, przedstawi strategię leczenia i rokowania. Kiedy wysiłki resuscytacji były skuteczne, trzeba pamiętać, że zagrożenie życia nie zniknął - mamy śmierć (jeszcze) uzyskał czas.

Critical care

Critical care

5-ta standardowy przykład. Poważny stan jest niestabilny. Kwestionowali potrzebę kroplówki nie. Ale - to kapie powoli. Właściciele nieszczęśliwy. Można je rozumieć: Przez długi czas siedział, zmęczony, rzeczy w domu i płacić co godzinę. Uwierz mi, to jest koniecznością! Karmienie rozwiązań do krwiobiegu (do żyły), musimy mieć pewność, że serce jest w stanie push przez naczynia i nerki są w stanie wycofać nadmiar płynu z substancji toksycznych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko przeniesienia zwierzęcia do stanu alarmowego z bardzo dużym zagrożeniem dla życia. Najczęstsze powikłania zbyt szybkiego wprowadzenia rozwiązań - obrzęk płuc, obrzęk mózgu i zatrzymanie akcji serca. Śmiertelność w tych stanach jest bardzo wysoka. Dlatego nie nalegają na zwiększenie prędkości z kroplomierzem i nigdy w przypadku braku lekarza, nie zmieniają szybkość wprowadzenia się! Szybki, prawie administracja jet rozwiązań przedstawionych w ograniczonej liczbie państw, a przez krótki czas. Zaufaj lekarzowi! Jeśli nagle podczas wprowadzania zmian kursu kroplówki, wystarczy nacisnąć przycisk alarmowy i natychmiast będziesz zbliżać się do lekarza lub lekarza asystenta.

3-ty mylące. Jeśli chodzi o poważnych schorzeń wymagających resuscytacji lub intensywnej opieki, nikt lekarz nie może dać gwarancję pozytywnego rezultatu. To niemożliwe! Treat medyczny przewidywane jako oczekiwanych rezultatów, prosimy o cierpliwość i kontrast swój czas i możliwości finansowych na leczenie. Omówić to wszystko z lekarzem. Skuteczność leczenia zależy od zrozumienia sytuacji, a prawdopodobieństwo sukcesu spada dramatycznie, gdy właściciel zwierzęcia nie może sobie pozwolić na lekarza, aby wykonać wszystkie niezbędne manipulacje lub narusza schematu.

Intensywna terapia - to bardzo złożony proces, wieloskładnikowy, który wymaga ciągłego monitorowania, w razie potrzeby - wsparcie sprzętowe, szybka reakcja na zmiany w personelu narządów i układów. Jeśli to konieczne, możemy dać zwierzęciu pomocy tlenu, przełożyć do respiratora, podawanych leków z wykorzystaniem infusomats albo dozowników strzykawki. Właściciel, który jest ze zwierzęciem w sali intensywnej opieki, zawsze pod ręką przycisk paniki do wzywania pomocy lekarza lub asystenta.

Critical care

Niemniej jednak, jest to długi proces i nerwowy poprawa może naprzemiennie z pogarszającą się ( swing), więc musisz być gotowy na każdą wyniku leczenia i cierpliwości. Uszkodzenie prowadzące zwierzę w ciężkim stanie, był znaczny, a najlepszy wynik organizm potrzebuje czasu, aby odzyskać utracone funkcje. W miarę naszych lekarzy, zrobią wszystko, aby uratować życie zwierzęcia, a nie wysłać cię do domu, dopóki nie jesteś pewny, że stan stajni dla zwierząt, a nie zło stanie się następnej wizyty.

Niestety, nie mamy szpital, ale jeśli to konieczne, będziemy (z Waszą pomocą) utrzymanie zwierzęcia w badaniu intensywnej opieki przez całą dobę.

Zdając sobie sprawę, czas trwania tych procedur i nerwowość sytuacji, staramy się tworzyć i najbardziej komfortowych warunków dla Ciebie. Dla ciebie nie ma plakatów informacyjnych, telewizji, książek i czasopism, herbatę, kawę. Chcemy, aby można łatwiej tolerować sytuacji stresowej - rozumiemy.

Lekarze naszej kliniki jest zawsze naładowany do zwycięstwa, a także - jeśli jest szansa odzysku, - wykorzystać wszystkie swoje możliwości, wiedzę i doświadczenie, aby osiągnąć wynik. Oni - znajomych, oni wczuć się ciebie, chcą tak samo jak ty - odzyskanie swojego zwierzaka!

głównyPowrót na górę