główny> tlen

tlen

Tlen - synonim - Oxygen(Łac oxygenium -. Oxygen i Gr. - "Terapia") - metoda leczenia chorób ztlen, Metoda ta opiera się na wdychanie powietrza (mieszanina gazu), z wyższym stężeniem tlenu.

Co jest niedotlenienie?

We wszystkich poważnych naruszeń zdrowia gwałtownie wzrosła potrzebę komórek tlenu. Zdolność organizmu do dostarczenia komórkom tlenu jest drastycznie zmniejszona. Tlen głodzenie komórek nazywany jest niedotlenienie.

Gdy nastąpi rozwój niedotlenienie niedostateczny dopływ tlenu do tkanek. Prowadzi to do braku energii w komórkach, a następnie ich śmierci iw konsekwencji zakłócenie lub całkowitą utratę funkcji różnych narządów. Niedotlenienie komplikuje nie tylko przebieg choroby, lecz także decyduje o wyniku.

rozróżniaćostre i przewlekłeKomórki niedotlenienia. Ostre niedotlenienie jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów wstrząsu, utraty krwi, przeciążenia fizycznego. Przewlekłe niedotlenienie obserwowano w kilku stanach patologicznych: choroby dróg oddechowych, układu sercowo-naczyniowego, krwi, wątroby, nerki, układ wydzielania wewnętrznego.

Jak radzić sobie z niedotlenieniem?

Aby zmniejszyć niedotlenienie farmakologiczne są środki i metody, które zwiększają dostarczanie tlenu do korpusu i lepsze wykorzystanie korpusu z tlenem w nim krążącej, które zmniejszają zapotrzebowanie na tlen, narządów i tkanek.

środki farmakologiczne - to antihypoxants i przeciwutleniacze. Leki te przyczyniają się bardziej oszczędne wydatki tkanek tlenu, a tym samym zmniejszają niedotlenienie i zwiększenia odporności na niedobór tlenu.

Co to jest terapia tlenowa?

Metody, które zwiększają dostarczanie tlenu do organizmu odnosi inhalacji (czyli przez drogi oddechowe) terapii tlenowej - leczenie tlenu. Przy inhalacji mieszaniną gazu o zwiększonej zawartości tlenu, zwiększenie maksymalnego ich do tkanek. Frakcja objętościowa tlenu powietrza - 12%. Podczas oddychania powietrze w osoczu krwi, rozpuszcza się tylko niewielkie ilości tlenu, głównych tkankach sama ilość dostarczana w postaci oksyhemoglobiny. Podczas prowadzenia tlenoterapii, osocze zawiera 4 razy dłużej, co wystarcza, aby zapobiec głód tlenu w tkankach i narządach. Wzrost podaży komórek i tkanek w tlen nazywa natlenienie.

Jak przeprowadzić terapię tlenową?

Istnieją różne sposoby, aby im oddychanie zwierząt tlenu. Jeśli pacjent nie jest w ogóle w stanie wdychać niezależnie przeprowadzić intubację i wentylację mechaniczną lub tracheotomii, oddycha nie jest możliwe ze względu na obstruction w drogach oddechowych (urazem, obrzęk ciała obcego). Następnie tlen z powietrza jest wprowadzany przez rurę bezpośrednio do tchawicy. Jeśli pacjent oddycha na własną rękę, ale jest nieprzytomny lub w znieczuleniu, można użyć kaniuli nosowej. Dla zwierząt w umysłach stosować maskę tlenową lub namiotem tlenowym.

Źródłem tlenu koncentratora tlenu, który powstaje czysty tlen z powietrza. Tlen musi być nawilżone; Do tego celu jest ona przechodzi przez pojemnik z wodą. Nasz Koncentrator tlenu jest przeznaczony do służby w tym samym czasie dwóch pacjentów.

Cele terapii tlenem:
 1. leczenie i zapobieganie niedotlenieniu
 2. zmniejszenie obciążeń na układ oddechowy
 3. zmniejszenie obciążeń na układ sercowo-naczyniowy
Wskazania do tlenu:
 1. Wskazaniem - ostre niedotlenienie, Terapia tlenowa jest wskazana u wszystkich chorych z pilnych warunkach, gdy zwierzę nie jest w stanie do natleniania krwi własnej lub spędza go z dużą siłą.
  • czy jakieś łamanie krovoobrascheniya- wstrząs, utrata krwi- ogólny brak dopływu krwi do ciała, wywołując spadek transportu tlenu jest przyczyną niedotlenienia.
  • z poważnymi urazami i zespołach bólowychWczesne natlenowania tkanek jest główną procedurę resuscytacji zwierząt, tak jak w wybuchu krwi hormonów stresu promuje aktywne zużycia tlenu.
  • podczas anestezji i intensywnej terapii- te warunki prowadzą do zaburzeń przepływu krwi w wentylacji i naczyń krwionośnych, płuc, a zatem do inhalacji tlen eliminuje lub zmniejsza niedotlenienie.
  • wszelkich zaburzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego (zapalenie mózgu, udar mózgu, urazowe uszkodzenie mózgu, ściskających choroby i uszkodzenia rdzenia kręgowego)- komórki nerwowe mają zwiększone zapotrzebowanie na tlen i najbardziej wrażliwy na jego niedobór.
  • Kiedy termiczny / udar słoneczny.
  • W ostrych zaburzeń oddechowych - duszność, zadławienia, zatrucia tlenkiem węgla, stanu astmy, obrzęk płuc.
 2. Wtórny czytanie - pomoc do podstawowego leczenia chorób przewlekłych
 • choroby układu oddechowego(Zapalenie płuc, astma, nadciśnienie płucne, nadciśnienie płucne, przewlekłe procesy zapalne i degeneracyjne w płucach) - te choroby powodują uszkodzenie tkanki funkcjonowania płuc, któremu towarzyszy pogorszenie tlenu do krwi, co prowadzi do niedotlenienia. w płucach. Tlenu wykazuje prawie wszystkich pacjentów z zaburzeniami dróg oddechowych; przywraca się zawartość tlenu w krwi, zwiększa obszar roboczy pęcherzyków płucnych i zmniejsza niedotlenienie.
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego, Wpływ hipoksji na serce jest wyrażona w występowaniu zaburzeń rytmu serca. W chorobach układu sercowo-naczyniowego, krążenie krwi, krążenie krwi pogarsza narządów i tkanek, który stymuluje niedotlenienie komórek. W tych warunkach, wzrost ilości rozpuszczonego tlenu w krwi zmniejsza niedotlenienie.
 • Niedokrwistość.Gdy niedokrwistość zmniejsza pojemność tlenu w krwi, a stosowanie tlenu może znacznie zwiększyć ilość tlenu dostarczanego do tkanek.
 • Rehabilitacji po ciężkich warunkachBędzie szybciej, jeśli komórki dostanie więcej tlenu jako źródło energii.
 • choroby oczu (jaskra)- włączenia w planie leczenia wdychanego tlenu przyczynia się do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Tlen - jest jednym z najważniejszych,ratujące życieleczenia i zagrażających ciężkich warunkach i ma składową leczenia różnych chorób zwierząt.

SPRZĘT FOTOGRAFIA

tlennamiot tlenowy
tlenUrządzenie do sztucznego oddychania
tlenkoncentrator tlenu
tlenmaski tlenowe

głównyPowrót na górę