główny> CHIRURGIA

CHIRURGIA

o kliniceIstnieją sytuacje, gdy do zachowania zdrowia i życia tylko chirurgicznie. Zdarza się, że taka sytuacja ma miejsce sytuacja nadzwyczajna, a jeśli nie natychmiast przeprowadzić operację, szanse na przeżycie w PET nie będzie. Wtedy być może nadszedł czas na ocenę ryzyka, przygotowanie i refleksji. W tym przypadku, operacja jest przeprowadzana bezpośrednio, jeśli to możliwe - po intensywnej terapii skojarzonej w celu stabilizacji stanu zwierzęcia.

Wymagają pilnej interwencji:

 • skręt żołądka
 • Krwawienie: uraz, ciężkie kawałki, łzy narządów wewnętrznych
 • Urazowe piersiowej i brzusznej ścianie
 • Ostre zatrzymanie moczu w niemożności cewnikowania pęcherza
 • procesy ropne zapalenie otrzewnej:, A pyometra, cellulitis
 • niedrożność jelit
 • Konieczność przeprowadzenia cięcia cesarskiego w patologii porodu

W innych przypadkach, gdy sytuacja nie jest to nagły wypadek, i nie jest to dobry czas, aby przygotować się do tak poważnej sprawy jako operacji w znieczuleniu ogólnym, to lepiej to robić ostrożnie, aby zmniejszyć ryzyko znieczulenia.Taka ingerencja jest nazywany planowane.

Do planowych operacji także kastracja, sterylizacja i chirurgii plastycznej u zdrowych zwierząt. Ponadto, uspokojenie i znieczulenie wymagają zabiegów stomatologicznych, pewne manipulacje ocznej i często grooming koty i psy agresywne.

W celu Ciebie i Twojego zwierzaka ocalić od czekania w kolejce całą planowaną operacją i manipulacji w znieczuleniu, staramy się przeprowadzaćprzez poprzedniego mianowania.

Wyjątkiem sąchirurgia awaryjnyCo powinno być zrobione jak najszybciej w związku z bezpośrednim zagrożeniem życia zwierzęcia.

Jeśli powołanie wpisane pacjenta wymagającego natychmiastowej operacji, podczas rutynowej operacji zapisu można zmienić. Z góry przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie!

Jak przygotować się do planowej operacji i znieczulenia.

Wszystkie operacje chirurgiczne i manipulacji w znieczuleniu ogólnym (z wyjątkiem nagłych) odbywają się na pusty żołądek(Psy i koty - 20-07 godzin, świnki morskie, szczury, króliki - nie więcej niż 6 godzin, fretki, - nie więcej niż 2 godziny).Picie wody nie ograniczają.

Aby zminimalizować ryzyko znieczulenia i znieczulenia, aby jak najbardziej bezpieczna dla swojego zwierzaka, lekarz musi wiedzieć, czy dobrze twoje wewnętrzne organy zwierzęcia, nie ma żadnych nieprawidłowości w układach krążenia i układu oddechowego. Konieczne jest, aby ustalić, czy zarówno przeciwwskazania do znieczulenia i na przeprowadzenie interwencji chirurgicznej. Lekarz może pomócPrzedoperacyjne badanie.

Większość minimalne badanie przedoperacyjne obejmuje gruntowne badanie fizykalne całkowitą zwierzę. U młodych zdrowych zwierząt (wzrost 8-0let) często bez odchyleń, więc jeśli lekarz na badaniu nie ma wątpliwości, że nie będzie domagać się dodatkowych badań, ale poinformuje Cię o możliwości. Wyjątkiem są niektóre ras zwierząt, jak opisano poniżej.

We wszystkich innych przypadkach (zwierzęta starsze niż 2 lata od wieku, rasy, ma predyspozycje do choroby, zwierzęta z odchyleń w stanie zdrowia lub ostatnio przeszedł choroby) zwierzęcia powinno być dokładnie zbadane pod kątem obecności ograniczeń lub przeciwwskazań do zabiegu.

Pamiętaj, że badanie przedoperacyjne jest konieczne dla bezpieczeństwa swojego zwierzęcia, a nie ukrywa się od wszelkich chorób i cech medycznych swojego zwierzaka, to otrzymuje informacje o narkotykach lub opatrunku. Lekarz nie będzie mógł odgadnąć wszystko sam bez twojej pomocy. Brak wiarygodnych informacji może stać się przyczyną tragedii!

Standardowe badanie przed znieczuleniem obejmuje rozszerzonyAnaliza biochemiczna krwi, morfologia krwii skonsultować się z kardiologiem. W każdym przypadku lekarz może przepisać dodatkowych badań po badaniu zwierząt i ich właścicieli rozmowy (np promieniowanie rentgenowskie lub promieniowanieultradźwięk).

Jeśli chodzi o planowanych interwencji, ważne jest, aby wiedzieć, czy zwierzę jest zaszczepione przeciwko głównych chorób zakaźnych. Fakt, że znieczulenie i chirurgia stanowią poważny stres dla organizmu. Stres - czynnikiem zmniejszania obrony immunologicznej. W tej sytuacji, organizm staje się podatny na różne czynniki zakaźne. Dlatego też, dla zwierząt, Sejf w pierwszej wydatkachszczepieniaJeśli nie zostało wykonane w odpowiednim czasie. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma możliwości, aby opóźnić operację, lekarze wprowadzi psa lub kota surowicę zawierającą przeciwciała do ukończenia poważne infekcje.

WAŻNE!Jeśli twój kot - podrzutek z ulicy, kiedy urodziła kota domowego z nieznanego kota lub kota jako street pochodzenie, jeśli twój kot jest chodzenie samotnie w mieście lub w lecie w domku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest nosicielem utajonego zakażenia, które mogą w jakikolwiek sposób nie objawiać, a po znieczuleniu pogorszeniu. Jest to przede wszystkim koty białaczki wirus niedoboru odporności kotów wirusowe wirusowe zapalenie otrzewnej kotów. Byłoby bezpieczniej, jeśli przeprowadzi badanie kota w nosicielem wirusa.

WAŻNE!Rasy kotów:Brytyjski, Scottish fold, perski, abisyński, Cornish Rex, Maine coon Sphynxes i metises tych raspodatne na następujące choroby:

 • Kardiomiopatia przerostowa (choroba genetyczna serca)
 • Wirusowe zapalenie otrzewnej kotów (choroba wirusowa, która może być przekazywana z matki na kociąt)

Jest to nieuleczalna choroba, która może nie objawiać się dopiero w pewnym wieku. Ewentualny wpływ, w tym znieczuleniu, może powodować rozwój tych chorób. W konsekwencji, ciężkie objawy mogą rozwijać się w ciągu kilku dni po zabiegu. Stopień ryzyka dla tych gatunków i ich mieszanek jest znacznie wyższa niż reszta, bo co 64 zwierząt jest ranny. W związku z tym lekarze naszej klinikizalecakoty spędzają tych skał przed planowanym badaniu na wirusowe zapalenie otrzewnej chirurgii i konsultacji kardiologa.

WAŻNE!Pies Rasa:podatku, Boxer, Dobermanrównież podatne na choroby genetyczne serca, a przed wszelkich planowanych znieczulenie są zachęcani do przekazywania kardiolog kontroli i konsultacji.

I działań w

Nasz operacyjny jest wyposażone we wszystkie niezbędne dla dobrej opieki chirurgicznej swojego zwierzaka i wiele różnych rodzajów procedur chirurgicznych.

elektro-

W sali operacyjnej znajduje się wentylator, electrocoagulator (zob. Na zdjęciu powyżej), stół chirurgiczny wyposażony w mechanizm podnoszący, statyw dla medycyny dropperów, lampa bezcieniowego, sterylizacji i suszenia komory paroformalinovaya Szafki do sterylizacji narzędzi, które nie podlegają obróbce cieplnej.

Dezynfekcji powietrza i powierzchnie (oprócz prania roztworem odkażającym) lampa bakteriobójczy jest utrzymywana w pozycji zamkniętej typu, który pozwala na przetwarzanie, nawet w obecności pacjenta i personelu w czasie operacji.

Znieczulenie służy szeroką gamę nowoczesnych produktów, co sprawia, że ​​można wybrać indywidualny anestezjologów prowadzenie planu znieczulenia, w zależności od wieku, kondycji fizycznej pacjenta, jego cechy anatomiczne, choroby współistniejące, a także charakter zabiegu. Wielką pomoc w nim jest wyświetlany jakobadania laboratoryjneZaleca się kompleksowych działań z harmonogramem, a także interwencji u starszych zwierząt.

Rodzaje operacji chirurgicznych wykonywanych w naszej klinice:

 1. Brzucha chirurgia (to jest operacja brzucha), w tym usunięcie macicy i jajników, chirurgii żołądka i jelit, w tym żołądka volvulus, operacje na pęcherz, usunięcie śledziony, cesarskiego cięcia, etc.
 2. Chirurgia dla przepukliny o różnej lokalizacji i pochodzenia.
 3. Onkologicznej działanie różnych typów, w tym usunięcia piersi, amputacji kończyn i palców, usunięcie słuchowego dotkniętych nowotworem. Zdecydowanie polecam ten materiał usuwany po operacje onkologiczne wysłany dobadanie mikroskopoweokreślania rokowania i konieczność dodatkowej obróbki.
 4. Usunięcie paliczków pazurów kotów.
 5. podniebienie miękkie, aby zmniejszyć działanie i rozszerzanie nozdrzy psów - brachycephaly (buldogi Mopsy Pekingeses, chinina, itp.);
 6. Okulistyczny chirurgia powiek, wypadnięcie gruczołu trzeciego wieku, redukcji gałki ocznej w jej utratą, usunięciu gałki ocznej.
 7. Planowane kastracja, sterylizacja zwierząt.
 8. Chirurgia kosmetyczna (osłaniając uszy, ogony, szczątkowe palce, wycięcie niechcianych fałd skóry, etc.).
 9. Urethrostomy perineostomy szczególnie wysokie (to znaczy nie zacisk stomii brzucha i krocza).
 10. Operacja diagnostyczny.
 11. skomplikowane operacje ortopedyczne prowadzone są przez mianowanie.
 12. Traumatologic chirurgia awaryjnego.

Nasi specjaliści nigdy nie będzie narzucać swoją pracę, i będzie próbował wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem poprzez terapeutyczny, dla najlepszej pracy - jeden, że można uniknąć. Wyjątkiem, oczywiście, stanowią kastracja, Sterylizacja i chirurgii plastycznej na standardach iglaste popyt.

Ale tak naprawdę, czy interwencja jest nadal konieczne, przytrzymać ją na wysokim poziomie zawodowym.

głównyPowrót na górę