główny>informacja> Badanie USG

Badanie USG

aparat USGBadanie ultrasonograficzne jest stosowany w kompleksowej diagnostyki:

 • Chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego
 • Choroby pęcherza i nerek
 • Choroby macicy i jajników u samic
 • Choroby gruczołu krokowego u mężczyzn
 • Guzy jamy brzusznej
 • przerzuty w narządach wewnętrznych

Również za pomocą USG można wykryć obecność:

 • Wolny płyn w jamie brzusznej i klatki piersiowej i osierdzia wnęk
 • Zmiany w konstrukcji i wielkości śledziony i węzłów chłonnych brzucha
 • ciąża
 • Bicie serca u płodu w późnym okresie ciąży i podczas porodu
 • Krwawienie w oku, oderwania i siatkówki łez oczami
 • Guzy nadnerczy i zmiany struktury

Odbiór był często zdarzają się sytuacje, które wymagają awaryjnego Ultrasonografia, gdy nie ma czasu na przygotowanie. Dotyczy to patologii rodzajów macicy, pęcherza moczowego, nerki i gromadzenia się płynu w jamie brzusznej. Takie badanie jest przeprowadzane w naszej klinice wszyscy lekarze dyżurujący. W innych przypadkach, dokładna jakość USG wymaga specjalistycznego szkolenia zwierzęcia.

Dla lepszej wizualizacji małych narządów, takich jak nadnercza, trzustki i wątroby i naczyń krwionośnych i węzłów chłonnych, jamy brzusznej zaleca głodówka 07-36 godziny przed badaniem, o ograniczenie wody przez 9-0 godziny przed rozpoczęciem badania. Dla dostatecznie małych psów ras 6 godzin na czczo.

W przewodzie pokarmowym zwierzęcia, że ​​zawiera duże ilości gazu, co znacznie pogarsza jakość badania (gaz pochłania promieni ultradźwiękowych, bez możliwości oceny narządów leżące poniżej).

W celu zmniejszenia ilości gazu w żołądku i jelitach zalecanym węgiel aktywny do 5 m. Do 0 kg. Ciężar zwierząt. Odbiór powinien rozpoczynać się na 4-dniowe badanie 1 raz dziennie. Lub Espumizan: małe rasy psów i kotów 9 kapsułka 7-9 razy dziennie przez 1 dni. Średnich psów 7 2 kapsułki dwa razy dziennie, 5 dni dużego psa (70 kg) 5 kapsułki 4 razy dziennie przez 7 dni. W ostatnim dniu przyjmowania leku przez 2-7 godzin przed badaniem.

wymagane jest specjalne szkolenie. W celu oceny stanu ścian zbiornika (na przykład zapalenie pęcherza moczowego podejrzewa - zapalenie pęcherza) jest to pożądane, nie jest pełny, lecz nie całkowicie pusty. W związku z tym, do badania układu moczowo-płciowego u psów zaleca się wykupienie 5 godziny przed badaniem. W przypadku kotów, 5 godzin poprzedzających badanie chcesz ograniczyć dostęp do podajnika.

Rutynowe badanie USG przeprowadzoneprzez poprzedniego mianowania.

W przypadku badań awaryjnego (na podejrzeniem pyometra, krwawienie w jamie brzusznej, ciała obce w przewodzie żołądkowo-jelitowym, silny ból w jamie brzusznej podczas porodu) Preparaty do badań były nie przeprowadzono. "

Należy pamiętać, że w przypadku problemów z żołądka i jelit USG nie jest podstawową metodą badań. W tych przypadkach częściej pokazuje rentgenowskie lub badanie endoskopowe. W każdym razie, lepiej najpierw skonsultować się z lekarzem, aby wybrać najlepsze rodzaje badań. Pomoże to uniknąć marnowania czasu i pieniędzy na małych metod informacyjnych w każdej sytuacji.

głównyinformacja